Home

Co zrobić, gdy dzikie zwierzęta podchodzą do miejsca zamieszkania ludzi?

boar 2256296 1920W dzisiejszych czasach niejednokrotnie można zobaczyć nieoswojone bestie na obrzeżach aglomeracji. Jeśli podróżujemy przez nie samochodem, nie są one dużym zagrożeniem, niestety coraz więcej osób woli wynieść się na peryferie, a tym samym osiąść w naturalnym miejscu przebywania zwierząt. Cóż uczynić jeżeli po przeprowadzce do naszych domów zaczną przychodzić leśni przyjaciele?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest straszak na zwierzęta. W sieci można odszukać setki modeli, jedne należy umiejscowić pod gankiem, a kolejne należałoby umiejscowić na obrzeżach posesji i podchodzić do nich mając na ciele ochronnik słuchu, dlatego że dźwięki, które wydaje, mogą powodować ból głowy. Zdziczałe sarny z reguły przychodzą po zapadnięciu zmroku, jeżeli nie mamy świadomości co odbywa się na dworze, najlepszym sposobem jest mocna latarka, która rozjaśni nasz dobytek. W ostateczności można na około własnej działki rozciągnąć sznur, o który dzikie zwierzęta będą się zatrzymywały. Aby uporać się z tym zadaniem potrzebny nam będzie mocny sznurek, deski i nóż zaostrzony przy pomocy ostrzałki do noży w celu łatwego przecięcia. Na początku kilka cali od ogrodzenia wbijamy deski w grunt dookoła ogrodu, następnie do pierwszego z nich zaczepiamy sznurek i przeplatamy go wokół działki, okręcając go o kolejne wystające części naszego ogrodzenia.magic forest 1785325 1920 Mieszkając blisko obszarów zielonych i jeśli kochamy faunę, mamy możliwość zapisać się do tutejszej organizacji miłośników natury, dzięki czemu oprócz ochrony zwierząt możemy w wyśmienitej atmosferze uprawiać różne aktywności fizyczne i grupowo dbać o przyrodę.

W większości stowarzyszeń ubiór każdego działacza charakteryzuje naszywka na mundurze, dlatego są oni rozpoznawalni i dodatkowo nagrodzeni. Następnym atutem takich stowarzyszeń, są niezapomniane biegi przygotowywane dwa razy w roku. Zazwyczaj jest to połączone z ogniskiem, lub wieczornymi podchodami. Niezbędna do tego typu sportu jest mocna latarka, naszywka na mundurze i scyzoryk naostrzony przy pomocy ostrzałki do noży. Tak zorganizowani możemy cieszyć się i bawić z dopiero poznanymi przyjaciółmi i sąsiadami.