^Back to Top

Home

Zatroszcz się o zwierzęta, nie wyrzucaj zanieczyszczeń do lasu – od tego są złomowiska

wild geese g27b4bc184 1920Zamierzasz wyjeżdżać w czyste i wysprzątane miejsca? Znacznie więcej osób właśnie o tym rozmyśla, kiedy w pewne miejsca jedzie. W takiej sytuacji zatroszcz się o naturę i zwierzęta i nie wyrzucaj zanieczyszczeń do lasu. Odwiedź złomowiska, bo każdy z nas, działając na mniejszą skalę, może robić coś dobrego.

Złomowiska to miejsca do jakich opłaca się przekazać różne odpady, niż przykładowo zbierać je w domu. Kiedy coś będzie poddane przeróbce surowców wtórnych, to jest z tego duży pożytek. Konkretna cena złomu stalowego również jest motywująca, w takim razie kiedy masz do przekazania między innymi części dachu z rozbiórki lub z innego rodzaju budowli, to przyjedź na złomowisko i przekazuj tam złom.

Dotyczy to tak samo osób mieszkających w miastach turystycznych, ale też innych, w całej Polsce. Często klienci indywidualni do skupu złomu oddają zużyty papier. Wówczas cena makulatury za kg jest najczęściej podawana jest odgórnie. Większość cen za różne odpady również, natomiast jeśli masz do przekazania większą liczbę albo są to odpady nietypowe, możesz spodziewać się, że kwota będzie większa.

scrapyard g90aaa5c1b 1920Kwoty za odpady zależą przykładowo od tego, w jakim mieście ulokowany jest skup. Sporo będzie zależeć również od przelicznika surowca, jaki jest odebrany od klienta prywatnego. Indywidualnie wyznaczona jest w każdej sytuacji chociażby cena skupu katalizatorów i będzie zależeć od rodzaju katalizatora oraz poziomu jego wyeksploatowania. Uwzględniona jest również cena metali szlachetnych na międzynarodowych rynkach zbytu. Na podobnej zasadzie wyznaczone są ceny metali kolorowych - https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/skup-metali-kolorowych.

Kiedy zaliczasz się do grona osób, którym będzie zależeć na tym, by znajdować się w zadbanym klimacie, tak samo u siebie, ale też wyjeżdżając gdzieś, sprawdź cennik skupu złomu w Warszawie lub innych miejscowościach, w jakich odpady będziesz przekazywać i przekonaj się, że nie tylko wspierasz środowisko, lecz indywidualnie masz okazję na tym zarobić.