^Back to Top

Home

Chcesz zabrać pupila na wyprawę? Zobacz na co musisz zwrócić uwagę

dog gcbd5fd699 640Podróż ze zwierzęciem staje się coraz popularniejszym pomysłem na spędzanie wolnych chwil. Wiele osób decyduje się na wyprawy trampingowe ze swoimi pupilami, ale niestety nie zawsze jest bez trudu wybrać ciekawe miejsce na podróż. Dlatego też, wybraliśmy parę opcji na wyprawę z psem ale także rozważenie aspektu wyboru samochodu.

Wśród atrakcyjnych propozycji są wyjazdy na Kubę, Azory czy Islandię. Wspomniane punkty na mapie gwarantują niesamowite widoki, jak i bez liku miejsc,w jakich możesz wyprowadzić swojego pupila na dłuższe spacery. Należy natomiast mieć na uwadze, że w trakcie wyjazdu na Azory czy też Kubę trzeba zadbać o stosowne nawodnienie i schronienie dla zwierzaka, ze względu na dominujące tam wysokie temperatury. W trakcie wycieczki na Islandię należy zaś pamiętać, że mimo iż jest ona urokliwa, jest również zimna, zatem trzeba przygotować się na chłodne noce.

Masę interesujących miejsc można odwiedzić z Solistami - zobacz aktualne wyprawy i wyjazdy, aby udać się tam później indywidualnie.

Innym popularnym pomysłem jest podróż do Tajlandii. Kraj ten jest niezwykle przyjazny dla zwierzaków, jak również gwarantuje sporo ciekawostek dla odwiedzających. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w Tajlandii podobnie jak na Kubie są szczególnie wysokie upały, więc musisz zadbać o niezbędne schronienie dla psa jak również dostateczną ilość wody, choćby w podręcznym bidonie.

Jeśli mowa o wyborze auta – wybór zależy od własnych oczekiwań. Jeżeli obieramy wyprawy trampingowe, w których pragniemy spędzać dużo czasu w drodze, to rozsądniej zabrać prywatny samochód, w którym zaadaptowany jest nasz zwierzak a jednocześnie gwarantuje komfortowe warunki dla psa. Jeśli zaś planujesz jedynie podróż z jednego miejsca do drugiego, to powinieneś pożyczyć pojazd, który będzie odpowiadał na wszystkie potrzeby pod względem przestrzeni oraz swobody dla psa.

pexels tropojan eagle 7704842Znaczące jest także, aby pomyśleć o regulacjach odnoszących się do transportu zwierzaków w danym państwie. W poszczególnych państwach konieczne są konkretne dokumenty, jak np. paszport dla psa czy oświadczenie o szczepieniu przeciw chorobom niebezpiecznym. Dlatego też, przed wyjazdem powinieneś skrupulatnie zapoznać się z przepisami i zabrać wszystkie niezbędne zaświadczenia.

Podsumowując, wyprawa trampingowa z psem jest ciekawym pomysłem na urozmaicenie wolnych chwil z naszym pupilem. Musisz natomiast skrupulatnie zaplanować miejsce wycieczki by przygotować się najlepiej jak możesz do wyprawy, aby zagwarantować swojemu zwierzakowi jak najlepsze warunki.