^Back to Top

Home

Obcowanie z końmi dobre dla zdrowia

horse 1808727 640Jeździectwo to niezwykły rodzaj sportu. Są w stanie go uprawiać tak samo małoletni, jak i dorośli. Styczność ze zwierzęciem jest w stanie sprawić dużą radość, a w połączeniu z ruchem korzystnie wpływać na stan zdrowia. Nie bez powodu taka terapia zalecana jest przez lekarzy.

Nietuzinkowa metoda terapeutyczna

W ostatnich latach zauważalnie wzrosło zapotrzebowanie na świadczenia z kategorii psycholog Wrocław prywatnie, którą znajdziesz na https://www.superego.com.pl/psycholog-wroclaw/. Specjaliści tej dyscypliny proponują szereg skutecznych form terapeutycznych. Zaleca się je adekwatnie do chorób, z którymi walczy dana osoba. Jedną z technik terapii psychoruchowej jest hipoterapia, czyli terapia z udziałem koni. Mogą z niej korzystać dzieci i dorośli z szeroką grupą problemów, w tym osoby autystyczne.

Zalety hipoterapii

Niejeden psycholog dziecięcy Wrocław poleca swoim podopiecznym pracę z koniem. Pozytywnie oddziałuje ona tak samo na sprawność ciała, jak również psychiczną. Ponadto dla licznej grupy pacjentów już sam kontakt ze zwierzęciem stanowi źródło wielkiego szczęścia. Hipoterapia poprawia sprawność. Nierzadko pełne rezultaty można uzyskać dzięki porozumieniu z różnymi specjalistami, wśród których bywa dietetyk kliniczny Wrocław. Metoda ta sprzyja korygowaniu pozycji ciała oraz zwalczaniu napięcia mięśni. Praca z koniem usprawnia kondycję pacjenta oraz zdolności czucia. Uczy skupienia uwagi i mobilizuje zmysły. Często kontakt z koniem bywa pomocna w wzmacnianiu pewności siebie.

W czym pomaga hipoterapia?

hospital 3872344 640Lista zaburzeń, w których neuropsycholog Wrocław może zalecić hipoterapię, jest obszerna. Rehabilitację bazującą na przebywaniu z koniem często rekomenduje się maluchom mającym zespół Downa, a także pacjentom po amputacjach. Hipoterapia zapewnia również dobre efekty podczas pracy z dziećmi z autyzmem. Eksperci takich dyscyplin, jak neuropsychologia Wrocław chwalą jazdę konną również za to, iż pomaga w relaksacji spiętych mięśni. Dlatego wdraża się ją przykładowo u chorych z porażeniem mózgowym oraz chorobami układu nerwowego. Hipoterapia sprzyja również poprawianiu rozmaitego rodzaju schorzeń postawy oraz łagodzeniu zaburzeń nerwicowych.