^Back to Top

Home

Zobacz jak przygotować psa na podróż pociągiem

station 4916722 640Okres urlopowy to niełatwa pora dla wielbicieli zwierząt. Trzeba im wszak zapewnić opiekę na czas wyjazdu. Istnieje niemniej wygodniejsza opcja. Psa da się zabrać na letni urlop. Także osoby przemieszczające się PKP mogą swobodnie planować wyjazd z czworonogiem.

Komfort i bezpieczeństwo psa

Przed skorzystaniem z opcji „wyszukaj połączenie PKP” i zabukowaniem noclegu, należy dobrze rozważyć wszystkie elementy podróżowania z pupilem. Przede wszystkim zwierzę powinno być przynajmniej trochę przyzwyczajone do jazdy środkami transportu. Znaczące jest również, żeby piesek wiedział jak reagować na najważniejsze polecenia i potrafił zachować się właściwie w miejscach publicznych. Powinno się również zatroszczyć się o właściwe przybory na przejazd. Z pewnością warto zabrać przenośne legowisko oraz naczynie ułatwiające ugaszenie pragnienia. Jeśli jesteś przekonany, iż Twój pies dobrze wytrzyma przejazd, bez obaw możesz zakupić bilety na pociąg.

Reguły przewożenia psów koleją

Podróż z czworonogiem nie sprawia obecnie kłopotu. Przewozy regionalne na Dolnym Śląsku i w innych obszarach Polski gwarantują taką opcję. Należy jednak odpowiednio wcześnie zaznajomić się z zasadami transportu zwierząt u określonego operatora. Sprawdzając rozkład jazdy PKP, należy więc dociec operatora konkretnego kursu, a potem zaznajomić się z jego regulaminem. Prawie w każdym przypadku oczekuje się posiadania ze sobą dokumentu potwierdzającego, iż zwierzę ma wszelkie niezbędne szczepienia.

train 7110741 640W przypadku małych piesków, przewożonych w transporterze, ich transport nic nie kosztuje. Bilet powinno się zakupić dla dużego zwierzęcia, podróżującego bez transportera. Pies nie powinien jednak w żadnym wypadku jechać na miejscu siedzącym dla ludzi. Z reguły oczekuje się również, żeby pies przebywał na smyczy i miał zabezpieczony pysk. Obecnie można zamówić bilety kolejowe online również dla pupila, co okazuje się bardzo komfortową opcją.

Podróż z czworonogiem kolejami może okazać się rozsądnym rozwiązaniem. Powinno się jednak zaznajomić się z regulaminem określonego operatora oraz stosownie przygotować psa do przejazdu koleją.