Home

Uciążliwe gubienie sierści

Przychodzi taki moment w roku, kiedy nasz pupil zaczyna gubić sierść na potęgę. Jest to naturalna kolej rzeczy, natomiast najczęściej bywa to dla nas mało przyjemne.

Ciuchy są pokryte sierścią jeszcze bardziej niż zwykle, wszędzie możemy znaleźć niemal kępki futra, które dodatkowo cały czas unosi się w powietrzu.

Jest to mało przyjemne i dodatkowo wymaga od nas większych nakładów i częstotliwości przy sprzątaniu. Warto więc zając się odpowiednio naszym zwierzakiem, kiedy zauważymy, że zbliża się już czas gubienia futra. Dobrze jest dbać o sierść naszych pupili na co dzień to oczywiste, ale w tym szczególnym czasie powinniśmy to robić zdecydowanie częściej.

Warto więc zainwestować w dobrą szczotkę no i oczywiście w czas i cierpliwość, nie każdemu zwierzakowi bowiem podobają się takie rzeczy. Najlepiej więc stopniowo od małego przyzwyczajać do tego nasze zwierzaki, żeby w przyszłości nie mieć z tym problemu. Ułatwi to życie zarówno nam, jak i naszym podopiecznym, którzy będą mogli się cieszyć zdrową i lśniącą sierścią.