^Back to Top

Home

Zapachowy kocyk

Większość kotów, uwielbia spać na różnego rodzaju kocach, kołdrach, poduszkach i innych miękkich powierzchniach. Uwielbiają sobie ugniatać swoje posłania i mogą tak spać nawet po kilka godzin zmieniając tylko nieco pozycję.

Natomiast zauważyć można, że koty najbardziej lubią swoje zużyte koce, czyli takie, które są już nimi przesiąknięte. Można to sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Zazwyczaj po wypraniu koca, kot przez pewien czas go lekko omija i nie chce z niego korzystać. Dopiero jak się oswoi z zapachem to znowu zaczyna na nim przesiadywać.

Bardzo często koty wybierają sobie swój ulubiony koc, czy poduszkę, warto więc wtedy przeznaczyć taką pościel dla kotka na stałe. Tak żeby miał swoje posłanie. Najlepiej jest też nie inwestować w super drogie siedziska, ponieważ zapewne kot i tak wybierze stary kocyk, zamiast nowego posłania za zatrważającą kwotę. Takie już są koty – nie można im nic narzucać – same sobie wybiorą posłanie, które będzie dla nich idealne. Natomiast my dzięki temu możemy trochę zaoszczędzić.