^Back to Top

Home

Podróżowanie ze zwierzakiem

zwierzaki w podruzyNieważne, czy wyruszamy na wycieczkę, zmieniamy miejsce zamieszkania, czy zostaliśmy zaproszeni przez rodzinę z Ameryki w gości – gdy posiadamy zwierzęta, droga z tym związana wydaje się być niemalże niemożliwa.

Co zrobić ze szczeniaczkiem, z królikiem, chomikiem, z szynszylą, rybką, papugą i z pozostałymi pupilami, jeśli nie mamy kogoś zaufanego, kto zechciałby przejąć cudzy obowiązek? Przed wpadnięciem w panikę, warto najpierw dokładnie poczytać, czy wycieczka jest naprawdę tak niewykonalna, jak to się mogło na początku wydawać.

Co roku coraz większa liczba firm transportowych dostrzega problem i przystosowuje się do zwiększającego się zapotrzebowania na usprawnienia, dotyczące transportowania pupili. Zadania, wiążące się z przygotowaniem ich do drogi, nie zależą jednak tylko od pojazdu, na którego się zdecydujemy, ale także od kraju, który stanowi cel podróży.

Państwa mają przeróżne regulacje, jeśli chodzi o przewożenie kotów, papug, królików, pająków i innych zwierząt przez ich granice. Niektóre z nich mogą zaszokować na lotnisku, jeśli się z nimi wcześniej nie zapozna, lecz na szczęście wszystkie niezbędne informacje o tym znajdują się na stronach internetowych ambasad, a zasad nie należy ignorować, aby nie stresować się koniecznością porzucenia swego podopiecznego u celników. Większe zwierzęta muszą mieć własny paszport, jak również dobrze jest je zaczipować, by następnie ich dane wprowadzić do bazy, żeby szybko zwierzę znaleźć, gdy zaginie.

pies statekPrawdą jest, że najwygodniejszy na wyjazdy ze zwierzakami jest prywatny samochód, w którym wygodnie można wozić i dużego psa, jak i niewielką szynszylę. Najważniejsze, by zwierzątko nie miało na tyle swobody, by przeszkadzać kierowcy. Jeżeli nasz pupil źle znosi drogę, warto dać mu nieinwazyjne środki wyciszające.

Po odpowiednich przygotowaniach, nawet podróż samolotem, pociągiem, bądź też autokarem przestaje być problematyczna. Choć linie lotnicze oferują miejsca pod pokładem, które są dostosowane do przewożenia zwierząt, to podniebny transport jest najbardziej męczącym. Kiedy jednak wybierzemy trasę morską lub lądową, nasi pupile mają szansę w drodze wyśmienicie się bawić, a nawet wyspać!