^Back to Top

Home

Psy też są super! Należy jednak wiedzieć co nieco o ich pierwotnej naturze

piesPsowaty jest bez wątpienia zwierzęciem stadnym. To stworzenie gdziekolwiek przebywa próbuje stworzyć relacje oparte na hierarchii oraz dominacji.

Dodatkowo, zachowanie takie nie występuje tylko pomiędzy czworonogami, lecz także pomiędzy psem, a jego opiekunem.

Pan powinien uważać, aby nie zostać zdominowanym przez swojego czworonoga oraz w oczach czworonoga znaleźć się niżej w hierarchii.

Dominujący pies dokładnie wie, czego chce. Stara się dosięgnąć cel w każdy dosłownie sposób. Korzysta z wdzięku i uporu. Kiedy jego misja nie wypali przyjmuje postawę agresywną.

Czworonogi bronią swojego domu przed osobnikami spoza stada. To atrybuty charakterystyczne dla wilków.

Czworonogi znakomicie sprawdzą się w roli stróża. Pomagają też ludziom jako ratownicy, wartownicy, a nawet jako członkowie służb mundurowych.
Czworonogi mieszkające z ludźmi są w pełni świadome, że ich opiekunowie nie są przedstawicielami tego samego gatunku. Mimo to, starają się zbudować relacje społeczne, które cechują watahę wilkowatych.

Do maleńkich dzieci czworonóg się natychmiastowo przyzwyczaja oraz traktuje je jako słabszego członka stada. Nie da się ukryć, że bardzo regularnie psowaty darzy dziecko wielką miłością i nie opuszcza go na krok.

szczeniakCzworonóg uznawany jest za udomowioną wersję wilka szarego. Szacujemy, że udomowienie to zdarzyło się parę tysięcy lat temu. Czworonóg najpierw był immanentnym pomocnikiem podczas polowań pierwotnych ludzi. Był obok podczas wypraw, był bratnią duszą.

Wielu z nas zna stwierdzenie : „Jaki właściciel taki pies”. Niezaprzeczalnie psowaty naśladuje wszystkie stany emocjonalne i zachowania, jakie spotykają go w domu. Jest lustrem zasad obowiązujących w rodzinie. Jeśli czworonóg wykazuje się niepokojącym zachowaniem, zazwyczaj jest to skutkiem sytuacji w mieszkaniu.

Ważne jest, byś utworzył z własnym czworonogiem stabilne stado oparte na zdrowych więzach. Wykaż się cierpliwością i zrozumieniem. Podaruj mu odrobinę uczucia, a pies z pewnością odpłaci się w ten sam sposób. Pies jest najlepszym , a także najwierniejszym przyjacielem człowieka. Zasłużył na odpowiednią dozę szacunku i troski. Nie można wyładowywać swoich negatywnych emocji na psie, ponieważ może mieć to przykre konsekwencje w przyszłości.