^Back to Top

Home

Jak drogie mogą być zwierzęta?

kakaduNajlepszą drogą na zdobycie zwierzęcia jest adopcja ze schroniska - dajemy wtedy zwierzakowi nowy dom i zyskujemy przyjaciela. Oczywiście, w ten sposób nie zdobędziemy przedstawiciela wymyślnej rasy - takie zwierzęta trzeba już kupić i to tylko w sprawdzonej hodowli. Z tego powodu rasowe psy czy koty zwykle kosztują niemało: prowadzenie takiej hodowli to nie przelewki, więc i ceny muszą być odpowiednio wysokie. Jednak okazuje się, że za niektóre zwierzęta ludzie płacą ogromne pieniądze. Część z nich w dodatku nigdy nie powinna zostać kupiona: są to dzikie zwierzęta, które najszczęśliwsze są na wolności, z innymi przedstawicielami swojego gatunku, ale to zupełnie inny temat. Oto kilka najdroższych zwierząt świata!

Grzywacz chiński
Grzywacz jest zwierzęciem o dość… charakterystycznym wyglądzie. Najwyraźniej jednak ma swych entuzjastów, bo jeden pies może być warty tys. dolarów.

Gołębie pocztowe
Dla mieszkańca Europy może to brzmieć dziwnie, że te gołębie, które są plagą na dworcach naszych miast, mogą tak dużo kosztować. Gołębie pocztowe to jednak zupełnie inne ptaki niż te, które kojarzymy z krakowskim rynkiem. Są specjalnie uczone, biorą udział w zawodach. Ich właściciele uważają je za pasję i nieraz inwestycję - i nieraz ta faktycznie się zwraca. Najdroższe stado gołębi (do jakiego należał też rozwijający największą prędkość gołąb na świecie) kosztowało sześć mln dolarów! Jak można obliczyć: cena jednego gołębia w okolicy 136 tys. dolarów.

Kot odmiany savannah
Ta rasa zaistniała na skutek zrobienia krzyżówki domowego mruczka i leptailurus serval - dużego kota z Afryki. Kocięta savannah mają niezwykłą urodę, a jednocześnie są ujmujące tak jak koty domowe. Za kociaka tej odmiany z bezpiecznej hodowli można zapłacić od czterech do dziesięciu tys. dolarów.

kot savannahKakadu palmowa
Ta konkretna kakadu może kosztować nawet szesnaście tysięcy dolarów. Nazywa się ją perkusistą - w swoim naturalnym środowisku te ptaki uderzają patyczkami w spróchniałe gałęzie, oznaczając tym dźwiękiem swój obszar. Kakadu jest niezwykła, a przy tym długowieczna: potrafi przeżyć nawet 90 lat lat. To oznacza, że jeśli zdecydujesz się zyskać papugę z tego rodzaju, musisz być pewnym, że twoi sukcesorzy podejmą się opieki nad nią.

Krowa Miss Masey
To nie zwyczajna krasula! Należy do odmiany holsztyńskiej. Uzyskała też godność czempiona na jakiejś wystawie w Ameryce Północnej i w związku z tym kosztowała aż 1,2 mln dolarów.

Najdroższe zwierzę na Ziemi: koń znany jako The Green Monkey
Ten wyścigowy rumak został sprzedany za aż 16 milionów dolarów i stał się w ten sposób kupionym za najwyższą cenę zwierzęciem na świecie. The Green Monkey startował potem w zawodach, jednakże inwestycja w konia się nie zwróciła: choć odnosił sukcesy, nie zdobył w sumie kwoty, która została na niego wydana.