Home

Znasz się na leczeniu zwierząt, ale nie na podatkach? Outsourcuj usługi poza firmę!

medicine 5003631 1920Gdy posiadasz małą gastronomię, jest duża szansa, że świetnie znasz się na kulinariach. Jeżeli posiadasz twoje własne przedsiębiorstwo artystyczne – jesteś specjalistą od nasycenia barw, kadrowania, czy doboru materiałów. Analogicznie – jeżeli kochasz aranżować wycieczki. Może jesteś fantastyczny w temacie wycieczek w najodleglejsze rejony globu i jesteś mistrzem w załatwianiu najkorzystniejszych biletów, ale... przy każdym biznesie, niezależnie od dziedziny – nieodzowne są kwestie, które nie są tą najważniejszą sferą firmy.

Rzecz odnosi się do kwestii finansowych, IT, transportowych i innych, które z powodzeniem można zlecać – poza nasz biznes. Outsourcing używany jest w wielu różnych specjalizacjach. Jego istotną zaletą jest oszczędność czasu, czyli również pieniędzy. Oddanie w ręce specjalistów tematów, które nie są główną sferą naszej firmy, zdejmuje nam z barków obowiązek znajomości tematów, na których zwyczajnie nie musimy się znać. Oddając usługę do osoby, która się w ważnym dla nas temacie porusza, możemy liczyć na jej wiedzę - ale także na bieżące newsy z konkretnej kategorii.

 

Które z usług najchętniej outsourcujemy?

Firmy niezaprzeczalnie bardzo często przekazują poza firmę usługi podatkowe i ogólnie rozumiane usługi IT. Outosrcing informatyczny zwykle dotyczy wielu przeróżnych sfer. W przypadku gdy posiadamy w przedsiębiorstwie specyficzną usługę której potrzebne jest dedykowane oprogramowanie. Wówczas poszukujemy wykwalifikowanej firmy IT, która potrafi je dla nas stworzyć. Firma programistyczna mająca doświadczenie w programowaniu dla małych firm, i używająca na co dzień języki programowania, może znacznie nas wspomóc w zarządzaniu naszym biznesem.dog 1191676 1920

Kolejną, najczęściej zlecaną poza firmą usługą, jest kwestia podatkowa. Mało kto z nas zna się na cyfrach, rozliczeniach i podatkach. Ustawy w Polsce jest zawiłe, ale co najważniejsze wielokrotnie jest zmieniane. Biura księgowe, które śledzą te trendy na bieżąco, zazwyczaj są dla nas olbrzymią kopalnią informacji. Stąd nawet bardzo mała firma, zwykle ma biuro rachunkowe poza firmą.

Zlecając usługi poza nasz biznes – ograniczamy ryzyko, oszczędzamy nasz czas, jaki jesteśmy w stanie poświęcić na czołową strefę naszej firmy. Dzięki temu, mamy więcej przestrzeni dla naszych zleceniodawców. Z kolei, im dokładniej ich obsłużymy, tym większa szansa, że powrócą i przekażą nasz kontakt następnym klientom.