^Back to Top

Home

Które ze zwierząt będzie idealnym wyborem dla dziecka?

labrador retriever ge354db673 640Opiekunowie, jacy po raz pierwszy stoją przed wybraniem zwierzątka dla własnego malucha bez wątpienia rozmyślają o tym, jaki zwierzak jest idealny. O fakcie, że wpływ zwierzęcia na malucha jest bardzo dobry nie trzeba nikogo przekonywać. Kontakt z psem, kotem albo innym zwierzęciem domowym sprawia, że dzieci nauczą się obowiązkowości za żywą istotę oraz stają się w większej mierze empatyczne. W dodatku zwierzęta wykazują także oddziaływania terapeutyczne.

Zwykle maluchy zagadują mamę i tatę o psa, kota albo o królika i ma miejsce to około ich 3 roku życia. Podopiecznym będzie podobać się miła w dotyku kocia sierść i ochoczo z pupilami się będą bawić. Obecnie najbardziej popularne są pieski. Dzieci mają okazję z nimi spędzić wiele chwil: podczas zabawy w lesie, na spacerze i w mieszkaniu. Ochoczo wybierane są także kotki i chomiki. Wybierając pupila pod względem dziecka, opiekun powinien być świadomym tego, że zwierzak szczególnie dla rodzica staje się kolejnym obowiązkiem. Przedszkolaki i dzieci szkolne nie mogą sporo rzeczy przy zwierzęciu zrobić samodzielnie, czyli rodzice powinni dokładnie obmyślić, czy będą mieć na następne zobowiązania wolne chwile. Jeśli natomiast podejmie się postanowienie o tym, że pupil ma być w mieszkaniu, to rozsądnie jest wytypować przedstawiciela gatunku do charakteru malucha. Należy też nabrać pewności, że maluch nie ma tendencji do reakcji alergicznych na futro.

puppy g1a54467a5 640Pośród maluchów energicznych szczególnie rekomendowane są pieski. Kiedy ma się dom z ogrodem, to można pomyśleć o przedstawicielach ras dużych. O ile natomiast ktokolwiek będzie mieszkać w bloku, to rozsądniej wybierać małą rasę. Badania wskazują, że pieski mają doskonały wpływ na dzieci zmagających się z autyzmem, jak i na maluchy mające problemy emocjonalne. Opłaca się wybrać pośród ras łagodnych i wykazujących się cierpliwością. Jeżeli weźmie się małego pieska, dobrze jest wychowywać go w zgodzie z zasadami tresury. Dziecku trzeba wytłumaczyć, że piesek potrzebuje miejsca na odpoczynek i nie można go zaczepiać. Rodzice i dzieci często są zdecydowani również na kotki. Są to zwierzęta samodzielne, schludne i nie będą potrzebować wyjścia na spacer. Mające spokojną naturę kotki będą sprawdzały się już w otoczeniu niemowląt.