^Back to Top

Home

Jak zatroszczyć się o higieniczne pomieszczenia w klinikach oraz gabinetach lekarskich i dla zwierząt

dog gf1acb5ddf 640Przychodnie lekarskie, a także kliniki weterynaryjne, stanowią punkty, w których należy utrzymać odpowiednią higienę. Dlatego ich porządkowanie wymaga należytej dokładności i wykorzystania wysokiej jakości środków. Przeanalizujmy tę tematykę bliżej.

Sprzątanie punktów świadczących usługi z zakresu medycyny lub weterynaryjne odbiega od sprzątania zwykłych przestrzeni w biurowcach. Tu ściereczka do zbierania kurzu i szczotka przemysłowa z całą pewnością to za mało. Nieutrzymanie odpowiedniego poziomu czystości może doprowadzić do rozprzestrzeniania się zakażeń oraz chorób. W związku z powyższym czystość ma w ich przypadku priorytetowe znaczenie.

Sprzęt czyszczący

Aby spełnić surowe wymogi higieniczne, jakie mają zastosowanie w klinikach oraz gabinetach weterynaryjnych, niezbędne jest wykorzystanie wysokiej klasy oprzyrządowania oraz płynów higienicznych klik. Ważna jest także sukcesywna wymiana części, typu pady do maszyn czyszczących.
Należytą dokładność zachować trzeba w trakcie mycia wszelkich powierzchni, w tym podłóg. W tym celu warto wykorzystać przyrząd jak link do strony, z kategorii szorowarka jednotarczowa. Istotne jest, by po skończeniu prac porządkowych wszystkie użyte w trakcie pracy ściereczki oraz myjki były poddane dezynfekcji. Bez tego niedopuszczalne jest ich ponowne użycie.
Warto także zadbać o czystość przed wejściem do placówki. Tu dobrze egzamin zda chociażby zamiatarka zasilana elektrycznie, porównaj, czyszcząca brud z chodnika, powierzchni ceglanych i powierzchni wykonanych z asfaltu.

Konsekwencje zaniedbania czystości

robot vacuum cleaner g05aa06b50 640Za brak wymaganej czystości w gabinecie lekarskim lub weterynaryjnym odpowiada właściciel lub osoba zarządzająca. W przypadku zaniedbań, na przychodnię zostaną nałożone dotkliwe kary. Wymagane jest zatem nie tylko zaopatrzenie się w dozowniki płynu do dezynfekcji, a także spełnienie zasad higienicznych kontrolowanych przez Sanepid.
Niedostosowanie się do nich grozi tak samo wspomnianymi już karami, jak i w niektórych sytuacjach zamknięciem przychodni lub utratą renomy.