Home

Adopcja lepsza od kupna

Jeżeli chcemy posiadać jakiegoś zwierzaka, na przykład psa, to musimy się koniecznie zastanowić, czy musi on być rasowy z rodowodem, czy może to być piesek uratowany ze schroniska. Jest to bardzo ważna decyzja mająca wpływ na przyszłość naszą jak i wybranego psa.

Oczywiście, są osoby, które koniecznie muszą mieć psa konkretnej rasy i są w stanie zapłacić za niego kilka tysięcy. Natomiast musimy pamiętać, że jest sporo zwierzaków, którym możemy pomóc między innymi poprzez ich adopcję. Często koszt psa od hodowcy to kwota rzędu kilku tysięcy. Warto więc te środki przeznaczyć na adopcję pieska ze schroniska.

Oczywiście adopcja jest bezpłatna, natomiast odłożone pieniądze możemy przeznaczyć na wyprawkę dla zwierzaka, a także na jego leczenie. Często bowiem takie zwierzaczki mają choroby, które są łatwe i szybkie do wyleczenia, natomiast przy przepełnionych schroniskach, wolontariusze nie zawsze mają czas albo środki, żeby zająć się odpowiednio każdym zwierzakiem. Pies ze schroniska na pewno będzie nam wdzięczny za ratunek do końca swojego życia.