^Back to Top

Home

Gdzie jest miejsce psa - w domu, czy na dworze?

Każdy kto posiada psa, musi przemyśleć to, gdzie będzie mieszkał jego pupil. Czy razem z całą rodziną w domu, czy też na dworze. Oczywiście ta druga opcja jest zdecydowanie gorsza. Zwierzaka trzeba szanować tak jak kogoś bliskiego.

Ciężko więc patrzy się na psy uwiązane przy budzie na grubych łańcuchach. Szczególnie kiedy jest zimno i pada deszcz lub śnieg, nie mówiąc już o mrozach. Oczywiście każdy ma do tego inne podejście i jeżeli komuś nie pasuje to że pies może chodzić swobodnie po całym mieszkaniu, czy też wylegiwać się na kanapach czy łózkach to można to rozwiązać w inny sposób, nie trzeba od razu decydować się na budę i łańcuch.

Zawsze można wygospodarować kawałek miejsca w przedpokoju lub w korytarzu i tam przygotować koje dla psa i jego miski. Psa można nauczyć, żeby nie wskakiwał na łóżka, wystarczy tylko trochę pracy. Możemy więc przyzwyczaić zwierzaka do spania u siebie, a jednocześnie trzymać go w domu z pozostałymi domownikami. Dzięki temu nie będzie żył na łańcuchu i w budzie.