Home

Spanie ze zwierzętami

Ludzie dzielą się na dwie kategorie, tych, którzy uwielbiają spać ze swoimi zwierzakami, oraz na tych, którzy w ogóle tego nie akceptują. Każda ze stron ma oczywiście swoje racje i trafne argumenty wskazujące ich decyzję. Najważniejsze jednak jest to, aby być konsekwentnym w swoim podejściu do tego tematu.

    Jeśli od małego nauczymy naszego zwierzaka do tego, że może spać z nami, to będzie bardzo ciężko go tego oduczyć. Nam również może być ciężko, ponieważ też bardzo szybko można się przyzwyczaić do tego, że nasz czworonóg śpi z nami. Zawsze jest to dla nas dodatkowe ciepełko i miło jest gdy zwierzak nam na tyle ufa, że nie boi się spać z nami.

    Jeżeli natomiast nie wyobrażamy sobie, żeby zwierzak spał z nami, musimy się tego konsekwentnie trzymać. Trzeba też wiele cierpliwości, żeby od małego uczyć tego naszego czworonoga. Musimy pamiętać, że może to być trudne, ale warto do tego dążyć, jeżeli nie wyobrażamy sobie zwierzaka w pościeli. Ważne jest też to, aby mieć zamknięte drzwi do sypialni, ponieważ zwierzaki często czekają aż uśniemy i dopiero wtedy dołączają do naszego łóżka.